NOWE-LAMPY.PL

biuro@nowe-lampy.pl

tel. kom.: 662 948 680

Szkolna 1_A LOK_7 

Śrem 63-100

autoryzowany dealer marki labra lampy

 

KOMPLEKSOWY

DOBÓR OŚWIETLENIA

SALON OŚWIETLENIA

PROJEKTOWANIE OŚWIETLENIA

Oświetlenie Śrem | Lampy Śrem Salon Stacjonarny | nowe-lampy.pl

 

Co to jest aranżacja? Ten termin odnosi się przede wszystkim do muzyki (tak klasycznej jak i rokowej) i jest to zespół czynności twórczych i technicznych związanych z rozwinięciem utworu muzycznego i nadaniem mu w ten sposób nowego obrazu dźwiękowego i wokalnego. Sumując wpływ na nowe brzmienie, wizerunek utworu ma pomyślunek twórcy. Gdzie tu więc szukać analogii do światła? A jednak można. Aranżacja to pomysł, a pomysł wymaga, wręcz domaga się aranżera. Aranżer to ten, który ma „pomysł” i potrafi wcielić go w życie. Aranżować praktycznie można wszystko, a nie tylko muzykę, bo w szerokim tego słowa znaczeniu jest to zaprojektowanie wystroju pomieszczenia (domu, mieszkania). O ile wyposażenie jest jego sednem, o tyle oświetlenie jest wisienką na torcie całości. Do czego bowiem służy ciemny dom, mieszkanie? Chyba jako scenografia horroru. Dopiero gra światłem, rodzajami i estetyką opraw pozwala stworzyć coś wyjątkowego, niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju. Aranżacja oświetlenia to również zabawa ale zabawa, która wymaga inteligencji, zaangażowania, przemyślanego projektu i konsekwencji. To jak klocki lego lub puzzle, czyli myślenie, układanie i satysfakcja. Tylko, że oświetleniem (światłem), z pozostałych elementów wyposażenia, można w największym stopniu sterować, po prostu jest ponad... Co więcej, dzięki niemu możemy tuszować niedostatki pomieszczeń, eksponować wybrane elementy jak meble, obrazy, sprzęt RTV- AGD, czy na pozór zwykle schody. Musimy jednać pamiętać, że w naszej aranżacji oświetlenie musi spełniać trzy funkcje: po pierwsze - dobrze oświetlać, czyli odpowiednio wyeksponować całe pomieszczenie, dzisiaj raczej poszczególne jego strefy (posiłku, relaksu, pracy, wypoczynku itp.). Po drugie – dekorować, czyli estetyką opraw i temperatury światła budować nastrój. Wreszcie po trzecie podkreślać wybrane elementy wyposażenia Oświetlenie Śrem.

 

Oświetlenie Śrem Nowe-lampy.pl | Aranżacja oświetlenia

To dopiero początek drogi aranżacji oświetlenia naszego domostwa. Musimy zdać sobie sprawę, że nasza koncepcja musi być spójna tzn. łączyć wielość z jednością.  Każde pomieszczenie, strefa są odrębne ale muszą stanowić całość, a nie być kontynuacją polskiego przysmaku jakim jest groch z kapustą. Zacznijmy od centrum, czyli salonu. Nazwa choć trąci myszką jest zawsze na czasie. Również w nowoczesnych wnętrzach nie może zabraknąć przemyślanego, czy raczej przemyślnego oświetlenia salonu. Oświetlenie Śrem. Minęły już czasy centralnie zawieszonego na suficie żyrandola, który dawał rozproszone światło, przez co salon wydawał się płaski i „sztywny”, nacechowany etykietą. Dzisiaj za pomocą bogatego wyboru lamp podłogowych, kinkietów, świetlówek, halogenów czy systemów LED-ledowych wyeksponowanych lub ukrytych w podwieszanym suficie możemy wyodrębnić i w odpowiedniej chwili wyeksponować w salonie strefę odpoczynku i relaksu, strefę posiłku, jak również zaprezentować elementy sztuki (obrazy, rzeźby, metaloplastykę itp.). Możemy również wydobyć walory całego pomieszczenia, jego „ciemne, tajemnicze zakamarki”, czy wręcz optycznie zmienić proporcje całego wnętrza, jego wysokość, szerokość, głębokość. Podstawowymi częściami salonu są strefy jedzenia i odpoczynku. Każda z nich wymaga innego typu oświetlenia, ale razem muszą tworzyć jedność. Nad stołem najlepiej sprawdza się lampa wisząca o ciepłym w barwie i miękkim światle. Strefa wypoczynku również wymaga miękkiego światła, przy którym możemy czytać, oglądać telewizję czy spędzać czas z przyjaciółmi i znajomymi. Możemy tu wykorzystać lampy podłogowe, stołowe i regulowane kinkiet. Lampy te, jak zresztą wszystkie mają za zadanie spełniać funkcję oświetleniową, budować nastrój, i ozdabiać całe wnętrze. Jeżeli zależy nam, by salon ładnie prezentował się o każdej porze dnia i nocy warto dobrze zaplanować kilka rożnych źródeł światła, włączanych i wyłączanych osobno, dających również możliwość rożnych kombinacji, dzięki czemu nasz salon będzie, spełniał swoje zadania bycia funkcjonalnym, przytulny i eleganckim, mówiąc kolokwialnie - ładnym.

 

Czas przejść do sypialni. Zgodnie z nazwą w tym pomieszczeniu o wiele częściej jesteśmy pasywni niż aktywni. Jednak nic bardziej błędnego. Dla sypialni oświetlenie jest kluczowym elementem jej wystroju, ponieważ ona jest enklawą skupiającą w sobie wszystkie nasze energie odpoczynku, relaksu, snu, jedzenia, pracy (w jak najszerszym tego słowa znaczeniu). Dlatego aranżacja jej oświetlenia musi nadać temu pomieszczeniu nie tylko odpowiedni klimat, ale także zaskakiwać, inspirować i cieszyć swoim wzorem lub kształtem. W sypialniach wyjątkowym powodzeniem cieszą się klosze w kształcie kuli, które wprowadzając do tego pokoju element nowoczesności, równie skutecznie przytłumiają ostre światło żarówki, dzięki czemu sypialnia staje się przytulna, ciepła i romantyczna. Innym rozwiązaniem lub uzupełnieniem są kinkiety lub lampki nocne, które pomagają w oświetleniu samego łóżka, ułatwiają czytanie książek, korzystanie z komputera wieczorem lub przy posiłku w łóżku (też ma swoje zalety). Nie musimy wtedy oświetlać całej sypialni, a tylko łóżko lub jego część. Dają one lekkie światło, co również pomaga przemieszczać się w mroku bez urazów, natomiast podłogowa lampa stojąca w zależności od naszych potrzeb oświetli nam większą powierzchnię sypialni. Nietuzinkowymi i nadającymi temu pomieszczeniu łagodnego charakteru są wszelkiego rodzaju oprawy z zastosowaniem żarówek LED, których temperatura światła i możliwości jego regulacji sprawdzają się idealnie. Zawsze pamiętajmy o zasadach - oświetlenie w sypialni musi być elementem nie tylko praktycznym, ale także dekoracyjnym.

 

Oświetlenie pokoju dziecka Oświetlenie Śrem

Pokój dziecka to kilka miejsc w jednym, takie „wash and go”, a więc zabawa, nauka, odpoczynek, sen, spotkania z koleżankami i kolegami, jedzenie. Tu bardzo ważne jest oświetlenie górne. Może nim być centralnie umieszczona lampa sufitowa lub system reflektorków na szynie (oba systemy na równi się sprawdzają). Samo światło powinno być wystarczająco jasne i równomiernie rozproszone bo nie może razić, rozpraszać. Lampy dla dzieci muszą być efektowne, ale również muszą zaspakajać ich gusty i pragnienia. Naszym zadaniem jest ich wkomponowanie w nasz całościowy projekt aranżacji oświetlenia domu, mieszkania. Aranżując pokój dziecięcy postarajmy się dobrze wybrać różne rodzaje światła i miejsca ich montażu. Światło ogólne w pokoju dziecka jest przydatne w trakcie zabawy.  Musimy je wzbogacić innymi lampkami, kinkietami i światłem punktowym. Należy w projekcie oświetlenia wyodrębnić strefę do nauki (lampy biurkowe z obrotowym ramieniem i główką), znaleźć miejsce przy łóżku, co ułatwi nam czytanie pociesze na dobranoc, czy nastolatce(kowi) wieczorną lekturę. Może to być się lampa stojąca do czytania. Nie zapominajmy również o słabym światełku nocnym, które zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa. Taką funkcję spełniają lampki wkładane bezpośrednio do kontaktu. Również aranżacja oświetlenia tego pokoju musi spełniać wymogi funkcjonalne, dekoracyjne i ekspozycyjne. Co należy podkreślić przy wyborze źródła światła do pokoju dziecięcego, to powinny nim być żarówki mleczne o ciepłej barwie.

 

Pozostały nam jeszcze kuchnia, korytarz i łazienka. Różne pomieszczenia ale wbrew pozorom podobne wymagania. Muszą być dobrze oświetlone co zapewni nam bezpieczeństwo i kontrolę na naszymi działaniami (przygotowywanie posiłków, gotowanie, mycie naczyń, poruszanie się, mycie się, makijaż). Do tych czynności potrzebujemy światła neutralnego, nie oślepiającego, nie usypiającego ale pobudzającego do aktywacji i kontroli nad tym co robimy. Również i w tych pomieszczeniach (strefach) zalecane jest oświetlenie centralne i punktowe, funkcjonalne i eksponujące wybrane miejsca i sprzęty Oświetlenie Śrem.

 

 Jak widać sama aranżacja oświetlenia to ciężki „kawałek chleba” dla profesjonalisty, tym bardziej dla nas amatorów. Oświetlenie Śrem. Czeka nas zderzenie naszych pomysłów z profesjonalną obsługą. Oświetlenie czyli światło musi współgrać z innymi elementami. Kolorem ścian, stylem ich wykończenia, wyposażeniem i mówiąc po cichutku z portfelem (tylko Polak kupuje tak drogo bo stać go na zmianę co pół roku). Nie bójmy się fachowego doradztwa, rzetelnych wykonawców, a przede wszystkim samych siebie. Ale dajmy sobie szansę bo marzenia się spełniają!

Kompleksowo oświetlamy:

  • Apartamenty

  • Mieszkania

  • Domy

  • Biura

  • Osiedla mieszkaniowe

  • Hotele, pensjonaty i ośrodki wczasowe

  • Lokale usługowe, restauracje, kluby i puby

Lampy do dalszej od sprzedaży